wtorek, 19 listopada 2013

Powrót do lat dzieciństwa-tylko w "Galerii starych zabawek"

Niedawno, miałam przyjemność spędzić z dziećmi popołudnie,  w Galerii Starych Zabawek,  która mieści się w Gdańsku, przy ulicy piwnej 19/21. 
Dziewięćdziesiąt procent kolekcji, jest pochodzenia polskiego z lat 1920-1989 roku, i stanowi wyraz  pasji i wieloletnich poszukiwań właściciela, z czego ostatecznie powstało muzeum.
Muszę przyznać, że ta niesamowita podróż w czasie przywołała wiele wzruszających wspomnień. Patrząc na zabawki z dzieciństwa, w głowie wyświetlał się film przywołujący te cudowne chwile- święta, urodziny powroty rodziców -momenty beztroskiego dzieciństwa kiedy je dostawałam... Cieszę się, że w mogłam przedstawić swoim dzieciom kawałek mojego dzieciństwa, pokazać czym się kiedyś bawiłam... Nie sądziłam, że dzieci wychowane w świecie "wszystkiego" będą tak zainteresowane na pozór skromnymi przedmiotami zabaw rodziców.  Pytań nie było końca- jak to działało? Czy mamuś miałaś taki wózek?  a czemu ten rower był taki brzydki:) Naprawdę miałam problem z wyprowadzeniem dzieci na obiad. Polecam gorąco wszystkim odwiedzenie tego czarodziejskiego miejsca.  Gwarantuję, że każdy z Was, niezależnie od wieku, zobaczy  coś, co zostanie z nim na zawsze.....
 Poniższe zdjęcia przedstawiają tylko ułamek kolekcji, chciałam, tylko zaostrzyć apetyt na więcej...









2 komentarze:

  1. Mój szanowny maż wyrwał mi laptopa krzycząc "Poka! Poka! Ja miałem takie coś!! Trzeba tam iść!"

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę polecam:) Sama jeszcze raz pójdę..naprawdę nie sposób za pierwszym rzem wszystko obejrzeć, wezmę mamę:)

      Usuń