Niedawno, miałam przyjemność spędzić z dziećmi popołudnie, w Galerii Starych Zabawek, która mieści się w Gdańsku, przy ulicy piwnej 19/21.
Dziewięćdziesiąt procent kolekcji, jest pochodzenia polskiego z lat 1920-1989 roku, i stanowi wyraz pasji i wieloletnich poszukiwań właściciela, z czego ostatecznie powstało muzeum.
Muszę przyznać, że ta niesamowita podróż w czasie przywołała wiele wzruszających wspomnień. Patrząc na zabawki z dzieciństwa, w głowie wyświetlał się film przywołujący te cudowne chwile- święta, urodziny powroty rodziców -momenty beztroskiego dzieciństwa kiedy je dostawałam... Cieszę się, że w mogłam przedstawić swoim dzieciom kawałek mojego dzieciństwa, pokazać czym się kiedyś bawiłam... Nie sądziłam, że dzieci wychowane w świecie "wszystkiego" będą tak zainteresowane na pozór skromnymi przedmiotami zabaw rodziców. Pytań nie było końca- jak to działało? Czy mamuś miałaś taki wózek? a czemu ten rower był taki brzydki:) Naprawdę miałam problem z wyprowadzeniem dzieci na obiad. Polecam gorąco wszystkim odwiedzenie tego czarodziejskiego miejsca. Gwarantuję, że każdy z Was, niezależnie od wieku, zobaczy coś, co zostanie z nim na zawsze.....
Poniższe zdjęcia przedstawiają tylko ułamek kolekcji, chciałam, tylko zaostrzyć apetyt na więcej...







Mój szanowny maż wyrwał mi laptopa krzycząc "Poka! Poka! Ja miałem takie coś!! Trzeba tam iść!"
OdpowiedzUsuńNaprawdę polecam:) Sama jeszcze raz pójdę..naprawdę nie sposób za pierwszym rzem wszystko obejrzeć, wezmę mamę:)
Usuń