Świetnie się sprawdzi również jako ciepła kolacja, lub kolację ze znajomymi...
Przepis dostałam od siostry w sobotę. Lubię w kuchni rozwiązania szybkie i łatwe a zarazem efektowne:)
Nie jest to typowa "carbonara" bo bez jajek, ale zapewne z żółtkiem sprawdzi się wyśmienicie.
A oto składniki:
1. Boczek krojony w kostkę, z polecenia siostry zakupiony w Lidlu. już bez skórek nadmiaru tłuszczu i pokrojony w równą kosteczkę
2. Śmietana 30% kremówka. Już po przygotowaniu stwierdziłam, że chudsza 18% równie dobrze by się sprawdziła
3. Makaron o kształcie ulubionym :) Ja kupiłam spaghetti pełnoziarniste
4. Moje ostatnie odkrycie kuchenne- pieprz czosnkowy, który namiętnie dodaje do wszystkiego, i o dziwo wszędzie mi pasuje:)
5. Natka pietruszki
Podsmażamy boczek aż będzie rumiany, odlewamy tłuszcz i dodajemy śmietanę cały czas mieszając. Doprawiamy do smaku i voila! Gotowe :) W tym samym czasie gotujemy makaron i danie po 20 minutach mamy na talerzu.
Na opakowaniu owego lidlowskiego boczusia był przepis na taki makaron, ale jeszcze z pieczarkami i białym winem. Na pewno również go wypróbuje ale z racji, że na pieczarki i wino nie byłam przygotowana- zrobiłam wg. przepisu siostry:)
Smacznego!

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz