EWA WOJTAN -Autorka wpisu, z wykształcenia pedagog i plastyk z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.Na co dzień pracuje jako pedagog w przedszkolu oraz prowadzi Twórcze warsztaty dla dzieci w Domu Kultury Morena
Właścicielka bloga- http://mojedziecikreatywnie.blogspot.com/ i strony :http://www.mojedziecikreatywnie.pl/
Dziś prezentuję pracę zbiorową 3 i 4 latków, którą pani Ewa Wojtan wykonywała w przedszkolu, wraz ze swoimi podopiecznymi. Na dużej kartce P. Ewa narysowała dzieciom drzewko z kolorowymi pomarańczami. Na dole przykleiła trawkę z bibuły oraz narysowała kwiatki numerując w kolejności płatki. Następnie wycięła z kolorowego papieru koła odpowiadające kolorystycznie narysowanym pomarańczom oraz ponumerowała płatki kwiatowe. Zabawa się zaczęła:)
Zadaniem dzieci było dopasowanie wyciętych kół w odpowiednie miejsca i przyklejenie ich klejem.
W kolejnym etapie na każde kółko dzieci przyklejały po kawałku dwustronnej taśmy klejącej.
Na koniec maluchy przyklejały do taśmy kolorowe piłeczki dopasowując je kolorystycznie do kół.
W ten sposób powstała piękna
kolorowa i przestrzenna dekoracja. Podczas jej tworzenia dzieci trenowały
dłonie, świetnie się przy tym bawiąc, oraz powtarzały poznane kolory i
cyferki.
Podobne drzewko edukacyjne można stworzyć opisując na kółkach literki, sylaby, cyferki lub figury geometryczne.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz