piątek, 27 czerwca 2014

Chcę być kobietą która....

Chcę być kobietą która:


* Dba o siebie.Zarówno w aspekcie fizycznym jak i duchowym

Co to znaczy? Chciałabym znaleźć czas na regularne ćwiczenia fizyczne, bo jak 
  powszechnie wiadomo-w zdrowym ciele zdrowy duch. Ćwicząc wzmacniamy siły witalne, zwiększamy odporność na stres. Zawsze po solidnej porcji  gimnastyki, choć  jestem zmęczona, to mogę przenosić góry! I ciągle mam wyrzuty sumienia, że marnuje czas na rzeczy zbędne, zamiast np. poćwiczyć, i zdobyć ten*flow*do działania!! A dla ducha i równowagi psychicznej  znaleźć bym chciała codziennie ten moment wytchnienia, przy ciekawej lekturze, filmie czy nauce przydatnych rzeczy...

*Jest asertywna 
Mówić Nie, kiedy myślę Nie! I do tego w sposób zdecydowany, bez przepraszania i tłumaczenia dlaczego właśnie nie....I przechodzić  z tym do porządku dziennego, że tak właśnie ma być, mam prawo być sobą i robić to na co mam ochotę.

*Potrafi docenić co ma, i jest wdzięczna za to, że jest jak jest

To trudne ale możliwe. Po prostu skupić się na tym co jest. Co mi wyszło, co będę realizować. I być dumna z siebie!!  Dumna z tego co zrobiłam, a nie obwiniać się za to, co i tak nie mogę zmienić, i nie mam na to wpływu. Być po prostu wdzięczna, że rano wstałam, bo nie każdemu było to dane:(

* Realizuje się zawodowo

Dla mnie to ważny aspekt życia. Bez pracy, i to takiej która oprócz korzyści materialnych, przynosi satysfakcję i spełnienie, życie jest niepełne. Lubię być kreatywna, wpływać na otoczenie i zmieniać je na lepsze. Chciałabym nigdy nie stracić tej werwy do działania!

*Potrafi zarządzać swoim czasem

Doba każdego z nas ma 24 godziny, a tylko nie liczni potrafią skutecznie nią zarządzać, i  znaleźć czas na wszystko. I ja chciałabym się znaleźć w tym elitarnym gronie szczęśliwców, którzy oprócz obowiązków, mają również czas na przyjemności.


A poza tym chciałabym żeby te rzeczy, które już są piękne i dobre, nada takie pozostały.
Bo zazwyczaj doceniamy pewne sprawy  kiedy je stracimy. I nie chcę tego doświadczać,,,

Chcę się cieszyć z dnia codziennego i na pytanie- Jaki dziś dzień? Odpowiadać za Kubusiem Puchatkiem- najpiękniejszy dzień w moim życiu!!! Czego i wam życzę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz