niedziela, 20 października 2013

Kierunek- Matemblewo

Już za miesiąc 23 listopada Strefa Rodziny 3miasto z całym sztabem specjalistów wybiera się do Domu Samotnej Matki w Matemblewie

Z siostrą Samuelą która zarządza DSM miałyśmy pierwszy raz kontakt przed pierwszą akcją WymieńmySię.


Nie długo zajęło nam myślenie, co zrobimy z ciuchami które pozostaną po akcji. Z racji, że obie jesteśmy mamami i wiemy, że nie zawsze jest różowo- postanowiłyśmy wesprzeć podopiecznych tej placówki.

Po pierwszej wizycie i rozmowie z s. Samuelą wiedziałyśmy, ze na ciuchach się nie skończy.
Braki tam są olbrzymie. Pieniędzy brakuje na wszystko. Pytając przełożoną jakie są potrzeby, wymieniła nam dosłownie wszystko:pieniędze, mleko, środki czystości dla mam i  ich dzieci, pieluchy, zabawki....

Wraz z Asią postanowiłyśmy, że spróbujemy, może nam się uda. W sumie to na pewno się uda, innej opcji nie ma:)

Jak wspominałam 23 listopada zabieramy ze sobą wesoły autobus i jedziemy cała brygadą pomocników by cały dzień spędzić z nimi.
Będzie z nami Ania, która przeprowadzi warsztat motywacyjny i przygotuje dziewczyny do tego aby przejść bez stresu rozmowę kwalifikacyjną. Będzie Pan z Urzędu Pracy który powie gdzie i jak szukać pracy oraz jak poprawnie napisać CV. Magda  natomiast zaproponuje zajęcia ruchowe dla mam z dziećmi żeby wiedziały, jak fajnie w aktywny sposób, spędzać z dzieckiem czas. Anita i Marta pokażą jak można połączyć zajęcia logopedyczne z zajęciami plastycznymi - pokażą mamom jak ćwiczyć z dziećmi poprawną wymowę ( nawet z niemowlakami).
Później- pałeczkę przejmą 3 blogerki kulinarne.Podzielimy się na 3 zespoły i będziemy rywalizować w lepieniu  pierogów i  pieczeniu drożdżówki.
Na koniec dnia wszyscy usiądziemy do wspólnej kolacji :)

KOCHANI PISZEMY O TYM PONIEWAŻ chcemy Was również zaangażować w nasz projekt.
Znalazłyśmy kilku sponsorów jednak to wciąż za mało.
Chcemy prosić o prezenty dla podopiecznych Domu Samotnej Matki.
Potrzebne jest mleko, chusteczki, balsamy, płyny do kąpieli. Generalnie wszystko się przyda.

Za chwilę kolejna edycja ''WymienmySię'' i jest to świetna okazja do przekazania darów dla podopiecznych.

Jak już większość Was wie,  jesteśmy  stacjonarnie w Domu Kultury na Morenie- sala nr 2. Możecie zatem  przynosić rzeczy na bieżąco.
A jeśli chcecie sami przekazać datki można tam w każdej chwili pojechać. Drzwi są zawsze otwarte na niosących pomoc :) Monika.

LICZYMY NA WAS! Jeszcze nigdy nas nie zawiedliście dlatego prosimy o jeszcze!

4 komentarze:

  1. Kolejna świetna inicjatywa :) Przy pierwszej wymiance przyniosłyśmy maleńki podarunek i tym razem nie będziemy z pustymi rękami !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pamiętamy Wasze podarki. dziękujemy za tamte i dziekujemy, ze myślicie o kolejnych jest to dla nas bardzo ważne, ze łączycie sie z naszym projektem :) Do zobaczenia!

      Usuń
  2. Rewelacyjna akcja. dziewczyny jak patrzę na Waszą energię, moc i chęć bezinteresownej pomocy to aż mi głupio, że tak oklapłam... Jestem Wasza fanką... a na akcję zapewne drobiazg wspomagający przyniosę... POOPIERAM PRZEZ DUŻE P :) Jesteście niesamowite!

    OdpowiedzUsuń