sobota, 30 listopada 2013

Chcieć to móc...stawać się lepszym.

 Nie jestem celebrytką,ani gwiazdą filmową, ale dziś sobie uświadomiłam, iż  wcale nie muszę nią  być, by wpływać na otoczenie i czynić je lepszym.:) trochę chęci, walki z lenistwem i daję radę! Jeszcze pół roku temu, też zalegałam przed telewizorem i patrzyłam jak inni robią fajne imprezy, spotkania itp. i zazdrościłam im, myśląc jak oni to mają fajnie tyle się tam dzieje!
A  każdy z Nas, jak tylko chce- może zmieniać otoczenie i czynić je fajniejszym.
Bo  Kochani trzeba CHCIEĆ, nie wystarczy myśleć że mogłabym, potrafiłabym, a w sumie lepiej bym to zrobiła od niej..i dalej zajadać chipsy przed telewizorem!! Bo wtedy faktycznie nic się nie zmieni(no może obwód w biodrach:).
Po naszej ostatniej akcji w  Matemblewie, dostałyśmy z Monika kilka maili czy możemy również gdzieś indziej pomóc, że ktoś chętnie pomoże przekaże rzeczy np. a my mamy je dostarczyć.
A moi drodzy! my pewne rzeczy robimy aby dać przykład, że jak się chce to się da zrobić.
Że można!
My nie możemy być wszędzie,  ale głęboko wierzymy, że przy odrobinie dobrych chęci każdy z Was mógłby coś zmienić w swoim otoczeniu:) Bo potrzeb i potrzebujących jest wiele!
My patronatem charytatywnym w naszej działalności objęłyśmy Dom Samotnej Matki w Matemblewie i KONSEKWENTNIE  mamy zamiar im pomagać. Nie tylko materialnie. Będziemy odwiedzać je by wypić z nimi  chociażby kawkę:). Same jesteśmy matkami i wiemy jaki to ciężki kawałek chleba wychowywać dzieci, ile trzeba trudu wysiłku, by wychować ich na "ludzi". A gdy jest się w tym wszystkim osamotnionym, to już nawet trudno sobie wyobrazić!
Wkrótce święta czas życzliwości, serdeczności i zwrócenia się ku innym ludziom..Pomyślmy komu moglibyśmy pomóc bezinteresownie  TAK z dobrego serca? My wybrałyśmy Matemblewo, a u Ciebie może to będzie starsza sąsiadka której trzeba umyć okno? Może mieszka obok Was samotny sąsiad, którego syn nie radzi sobie z matematyką.? Pomyślcie, może jutro wasze marzenia staną się rzeczywistością?
Ps. My w poniedziałek jedziemy właśnie do dziewczyn na kawę i ploty:)




fot. Siostra Samuela




3 komentarze:

  1. właśnie zastanawiam się jakie ciasto upiec na poniedziałek, hmmm. Jakieś sugestie Asia ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziewczyny, jesteście świetne! Tylko pogratulować wam konsekwencji w działaniu i wielkiej chęci niesienia pomocy!

    OdpowiedzUsuń