Poczułam to wczoraj na klatce schodowej, idąc na ostatnie przedświąteczne zakupy.
Cały repertuar zapachów, od bigosu po pieczone mięsa:)
Mam to szczęście, że święta przygotowują od zawsze moje obydwie mamy, a ja spędzam je jako gość.Także gotowania w moim domu nie będzie i zapachów zatem też brak:)
Tylko praca, praca i praca do ostatniej godziny przed wigilijnej...
Na blogach za to święta pełną gębą!
Już prawie czuje przez monitor, te serniczki, tarty, barszczyki i makowce. Miłośniczką gotowania nigdy nie byłam, ale jeść to i owszem bardzo lubię. A że wybredna nie jestem, to takie zdjęcia z każdej strony strasznie rozbudzają moje kubki smakowe!
Dla tych którzy jeszcze się wahają co będą przyrządzać lub zastanawiają się czym zaskoczyć gości i rodzinę kilka pomysłów znalezionych przez ostatnie dni:) Może któryś z przepisów znajdzie się na waszym stole?
1.Bigos z żurawiną i grzybami
Żeby tradycji stała się zadość..
Znaleziony na blogu:Kuchenne Zabawy , ciekawe połączenie tradycji, z nutką kreatywności. Potrawa wszystkim znana, ale zapewne może zaskoczyć gości przy stole...
2.Śledzie z suszonymi pomidorami
Też tradycyjnie, ale mały dodatek robi różnicę. A i efekt wizualny milszy dla oka, bynajmniej mojego...Potrawa z blogu:Dusiowa Kuchnia , a przepis na te śledziki tu:http://www.dusiowakuchnia.pl/2013/12/sledzie-z-suszonymi-pomidorami.html no i zdjęcie na zachętę:) Mnie zachęcać nie trzeba, śledzie świąteczne mojej mamy już śnią mi się po nocach...
3. Tarta z kapustą i grzybami
Świetna alternatywa, dla tych, którzy nie lubią lepić pierogów. Efektowna na stół wigilijny i świąteczne dni.Przepis zaproponowała MojeTworyPrzetwory , a sądząc po zdjęciu, długo na stole stać nie będzie...http://mojetworyprzetwory.blogspot.com/2011/12/tarta-z-kapusta-i-grzybami.html
Niedawno miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych Ewy, i poniżej przepis który właśnie tam został wykreowany, i odtworzony w kuchni blogerki. Zapewniam smak niesamowity!
fot. Ewa Romańska-Cieślińska
A ostatnia propozycja na dziś to:
4.Barszcz czerwony z nutką orientalną
Znalezione na blogu: Strawberries from Poland jako, że barszczyk wpleciony w tradycję to i przepis na niego znalazłam. Ale co roku można go trochę urozmaicić, dla pobudzenia smaku i spróbowania która wersja smakuje nam lepiej...http://strawberriesfrompoland.blogspot.com/2012/12/pizama-w-renifery-scrabble-i.html
fot. Anna Włodarczyk


Nie mogę już na jedzenie patrzeć ;) , ale jutro z chęcią zasiądę do stołu i wchłonę co tylko przed nosem mi postawią :D
OdpowiedzUsuńWESOŁYCH ŚWIĄT! ♥
No ja niestety Kasiu nic nie widzę:) i chętnie już bym zjadla:)Wesołych Świat:)
OdpowiedzUsuń