Oj gorąco się w trójmieście zrobiło.. Nie w głowie nam stanie przy garnkach, skoro i tak temperatura w domu jest nieznośna. Wtedy zbawienne stają się pozycje w menu, których przygotowanie nie przekracza 15 minut. I nie podkręcają i tak już nieznośnej temperatury..:)
Na takie dni, a także na te kiedy nie mamy za dużo czasu, proponuje szybkie leniwe z serka waniliowego:)
Dla tych co wolą bardziej wytrawnie z serka homogenizowanego niesłodzonego.
SKŁADNIKI:
1 jajko
2 szklanki mąki
sól
serek waniliowy/ lub bez cukru i dodatków
Wstawiamy osoloną wodę w garnku. W tym czasie zanim woda się zagotuje, do miseczki wrzucamy serek, jajko, oraz mąkę i mieszamy widelcem. Dodajemy wody, aż do uzyskania gęstej konsystencji. Jeśli będą za rzadkie, będą się rozpadać..
Na wrzącą wodę, wrzucamy robione łyżką małe kluseczki. Moja rada: przed każdą kluseczką moczymy łyżkę w gorącej wodzie, zapobiega to przywieraniu ciasta. Po wypłynięciu gotujemy jeszcze 1min i gotowe.
Polewamy wg. gustu zrumienioną bułką tartą lub śmietaną i posypujemy cukrem.
Smacznego ;)
Zdjęcia z telefonu, aparat akurat w naprawie...


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz