czwartek, 12 czerwca 2014

A kiedy najdzie ochota na kluseczki....

Oj gorąco się w trójmieście zrobiło.. Nie w głowie nam  stanie przy garnkach, skoro i tak temperatura w domu jest nieznośna. Wtedy zbawienne stają się pozycje w menu, których przygotowanie nie przekracza 15 minut. I nie podkręcają i tak już nieznośnej temperatury..:)
Na takie dni, a także na te kiedy nie mamy za dużo czasu, proponuje szybkie leniwe z serka waniliowego:)
Dla tych co wolą bardziej wytrawnie z  serka homogenizowanego niesłodzonego.

SKŁADNIKI:
1 jajko
2 szklanki mąki
sól
serek waniliowy/ lub bez cukru i dodatków

Wstawiamy osoloną wodę w garnku. W tym czasie zanim  woda się zagotuje, do miseczki wrzucamy serek, jajko, oraz mąkę i mieszamy widelcem. Dodajemy wody, aż do uzyskania gęstej konsystencji. Jeśli będą za rzadkie, będą się rozpadać..
Na wrzącą  wodę, wrzucamy  robione łyżką małe kluseczki. Moja rada: przed każdą kluseczką moczymy łyżkę w gorącej wodzie, zapobiega to przywieraniu ciasta. Po wypłynięciu gotujemy jeszcze  1min i gotowe.
Polewamy wg. gustu zrumienioną bułką tartą lub  śmietaną i posypujemy cukrem. 
                                                                   
                                                          Smacznego ;)

                                          Zdjęcia z telefonu, aparat akurat w naprawie...



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz